W dniach 5 – 8 września 2016 roku uczennice drugiej klasy mundurowej Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach uczestniczyły w projekcie zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Bieruniu „Bezpieczna Droga do Szkoły”.
Dzięki udziałowi w projekcie młodzież PZS w Lędzinach po raz kolejny miała okazję pomóc mieszkańcom powiatu a ponadto zdobyła potrzebną wiedzę z zakresu właściwego zachowania się w ruchu drogowym oraz utrwaliła podstawowe zasady poruszania się po drogach.
Uczennice – Oliwia Saik, Dominika Jakubczyk, Patrycja Zieleniewska, Marzena Witańska, Paula Kropisz, Angelika Trzaskalik, Wiktoria Żernik oraz Eliza Krynicka wraz z Policjantami Ruchu Drogowego zabezpieczały przejścia dla pieszych przy szkołach, kontrolowały posiadanie zapiętych pasów u kierowców i pasażerów, oraz fotelików do przewozu dzieci .
Uczennice rozdawały także opaski odblaskowe, przypominające pieszym o potrzebie widoczności na drodze.
Młodzież zapoznała się również z pełną dokumentacją o Ruchu Drogowym, miała możliwość uczestnictwa w zabezpieczaniu kolizji oraz zatrzymaniu kierowców do rutynowej kontroli .
Pod czujnym okiem Pani sierżant Moniki Żak, Pana starszego sierżanta Piotra Hurnika oraz Pana sierżanta sztabowego Sebastiana Partyki uczennice nie tylko zdobyły potrzebną wiedzę, ale przede wszystkim doświadczenie, potrzebne w przyszłej pracy policjanta.
Nad młodzieżą czuwała Pani Iwona Mendzla – koordynator klas mundurowych policji.

Leave a comment