Okazuj dobro wszystkim ludziom,

bo nigdy nie wiesz,

jaki krzyż przyszło im dźwigać

ani jak bardzo potrzebują twojego wsparcia

Richard Paul Evans

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas – rodzinnych spotkań i prezentów.

Są jednak rodziny, które z różnych powodów nie mogą w pełni cieszyć się z tych świąt.

Chcąc pomóc tym rodzinom, PZS w Lędzinach aktywnie włączył się w Ogólnopolską Akcję pod nazwą Szlachetna Paczka.

 

Pod hasłem „Wspólnie możemy więcej”, przeprowadziliśmy zbiórkę finansową na nową lodówkę, która dla wybranej przez nas rodziny była priorytetem. Młodzież, nauczyciele i pracownicy ofiarowali wiele zimowych ubrań, paczki zapełniały się w zaskakującym tempie żywnością, artykułami chemicznymi i środkami czystości. W sumie zapakowaliśmy 16 dużych prezentów.

 

10 grudnia 2015r. zostały one przekazane potrzebującej rodzinie, której członkowie nie kryli wzruszenia. Nie sądzili, że znajdzie się ktoś, kto pomoże im w trudnej sytuacji. Rodzina bardzo cieszyła się z podarunków, a najbardziej z lodówki i opału. Wartość Szlachetnej Paczki to około 4000 zł. Dzięki otwartym sercom społeczności Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach udało się spełnić marzenia drugiego człowieka.

 

Z RELACJI SUPER W – WOLONTARIUSZA – KOORDYNATORA SZLACHETNEJ PACZKI:

„ Do wybranej rodziny jechałem z pewnymi obawami, jak ta nasza paczka zostanie odebrana. Ale moje obawy okazały się niepotrzebne. Zostaliśmy przyjęci (ja i moi pomocnicy z rewiru) bardzo ciepło i serdecznie. Wszystkie podarunki były trafione i co chwilę na twarzach domowników pojawiał się uśmiech, a słowo dziękuję nie schodziło z ust. Nie kryli też wzruszenia. Wyszedłem z tamtąd z silnym przekonaniem, że nasza pomoc trafiła we właściwe ręce. Pomogliśmy rodzinie, która tego naprawdę potrzebowała. Nie sposób opisać emocji, jakie towarzyszą wręczaniu darów, prezentów. Jest to coś niesamowitego. A to coś – cała radość, łzy szczęścia – dzięki nam, dzięki WAMszanowna społeczności Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach.

Wspólnie możemy więcej. Niech maksyma Szlachetnej Paczki przyświeca nam cały rok.

Justyna Pilch

 

 

Leave a comment