Ukoronowaniem całorocznego uczniowskiego trudu było uroczyste zakończenie roku szkolnego, które w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach rozpoczęło się Mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Lędzinach.

Następnie młodzież wraz z wychowawcami spotkała się w auli szkolnej, by nagrodzić młodzież, która w roku szkolnym 2015/2016 wykazała się wyjątkową wrażliwością na potrzeby drugiego człowieka i szczególnie angażowała się w pracę szkoły.

Nagrody otrzymali również uczniowie, którzy pracując systematycznie przez cały rok, zdobyli najwyższe noty i wykazali się niecodziennymi osiągnięciami na niwie sportowej, artystycznej, czy naukowej.

W części artystycznej młodzież mogła usłyszeć Krystiana Lysko z trzeciej klasy technikum mechanicznego, który zaśpiewał piosenkę z repertuaru zespołu Cree – „Na dnie twojego serca”, uczniów klasy pierwszej technikum informatycznego, a także urządzeń i systemów energetyki odnawialnej (Łukasza Piekorza, Emilię Ścierską, Agatę Boblę i Darię Dubrawską), którzy wierszem wprowadzili wszystkich w czas letniej kanikuły. Na koniec zebrani wysłuchali piosenki z repertuaru grupy Sami pod tytułem „Lato” w wykonaniu Ewy Żogały z drugiej klasy technikum logistycznego.

Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach, Pani Ewa Matusik, życzyła wszystkim zebranym bezpiecznych, wypełnionych słońcem i uśmiechem wakacji.

Leave a comment