...

Dzięki nowym technologiom logistyka zmierza w kierunku pełnej automatyzacji i digitalizacji procesów co  pozwala to na optymalizację procesów logistycznych, szybsze i tańsze dostarczenie usług oraz wyprzedzanie zapotrzebowania klientów firm transportowych, np. poprzez odpowiednie planowanie tras ciężarówek. Coraz większe znaczenie mają tzw. chmury obliczeniowe, czyli cloud computing, które pozwala na korzystanie z danych w przestrzeni online, bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania.

Innowacje w branży TSL prowadzą do automatyzacji procesów, które do tej pory były wykonywane ręcznie. Ta zmiana ma podnieść efektywność logistyków, którzy dzięki nowoczesnym narzędziom mogą monitorować załadunek na bieżąco, sprawdzić jego aktualną lokalizację oraz dokładnie zaplanować poszczególne kroki zlecenia. Wszystkie działania podejmowane w logistyce zmierzają do obniżenia kosztów związanych z transportem i magazynowaniem produktów.

Te zagadnienia omawiane były przez przedstawicielkę firmy TransEdu podczas lekcji szkoleniowej w ramach innowacji w techniku logistyku – elementy pracy spedytora.

Następnie młodzież „na żywo” poznała na czy polega praca spedytora i przewoźnika biorąc udział w symulacyjnych negocjacjach zawarcia współpracy. Negocjowali stawki za przewóz ładunku na ustalonej trasie wcielając się w rolę spedytora i firmy transportowej.

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.