...

Niezwykłe wydarzenie stało się udziałem gości z powiatu bieruńsko – lędzińskiego, Tychów i Mysłowic, którzy w sobotnie popołudnie – 21 maja 2016 roku – zawitali w progi lędzińskiego PZS-u. Z inicjatywy Rady Rodziców zorganizowany został po raz kolejny Piknik Rodzinny.

O godzinie 15-tej Dyrektor Ewa Matusik powitała wszystkich przybyłych gości i życzyła im znakomitej zabawy. Wśród gości był również Pan Henryk Barcik -Wicestarosta Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego.

Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji przygotowanych przez nauczycieli i uczniów szkoły oraz ich rodziców. Dużym zainteresowaniem przybyłych cieszył się pokaz sprzętu i umiejętności przyszłych strażaków, przeprowadzony pod kierunkiem pracowników Państwowej Straży Pożarnej w Tychach. Niezwykłych wrażeń dostarczył wjazd drabiną strażacką na wysokość ok. 40 m.

O godzinie 16-tej odbył się pokaz sztuk samoobrony w wykonaniu uczniów z klas mundurowych. Następnie goście zostali zaproszeni na warsztaty programowania robotów. Na scenie w auli szkolnej w wersji karaoke królowała młodzież lędzińskiego PZS-u, prezentując swoje talenty wokalne w nowych i dawnych przebojach muzycznych.

W bibliotece szkolnej odbywały się zajęcia plastyczne dla najmłodszych oraz artystyczne malowanie twarzy, natomiast w sali gimnastycznej rodzice z dziećmi mogli wziąć udział w zabawach sportowych. Jedną z atrakcji Pikniku Rodzinnego w PZS w Lędzinach był wielobój sportowo- rekreacyjny. W różnych konkursach i zabawach zorganizowanych na sali gimnastycznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych wzięło udział ok. 25 osób. Uczestnicy prezentowali swoje umiejętności m.in. w unihokeju, piłce nożnej, tenisie stołowym, gimnastyce podstawowej i zadaniach siłowych, np. rzucie piłką lekarską. Wszyscy sportowcy otrzymali w nagrodę pamiątkowe dyplomy i słodycze.

O godzinie 17-tej odbył się mecz piłki nożnej o Puchar Dyrektora PZS w Lędzinach między drużynami lędzińskiego PZS-u a reprezentacją Urzędu Miasta Lędziny, który zakończył się wynikiem 5:3 dla drużyny gospodarzy.

W czasie trwania pikniku można było zwiedzać pięknie wyposażone pracownie, skosztować pysznej grochówki, czy zakupić drobny upominek na kiermaszu zorganizowanym przez Radę Rodziców.

Każdy uczestnik Pikniku rodzinnego bawił się wyśmienicie, dlatego Pani Dyrektor Ewa Matusik obiecała, że impreza będzie kontynuowana w kolejnych latach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a comment

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.