Bo jak nie my to kto…?

Półfinał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej w PZS w Lędzinach

 

Niecodzienni goście – najlepsi  logistycy z całego śląska spotkali się 6 grudnia 2019r.  w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach na półfinale Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej.

To zaszczytne wyróżnienie przez Wyższą Szkołę Logistyki z Poznania, która organizuje olimpiadę zawdzięczamy naszym uczniom, którzy aż w liczbie 16 osób reprezentowali PZS Lędziny. W sumie odwiedziło nas 105 osób, którzy mierzyli się z logistyką po angielsku, z zadaniami prognostycznymi oraz zarządzaniem magazynem i zapasami.

To nasza szkoła podjęła się wyzwaniu organizacji półfinału Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Wraz z dr Mariuszem Szusterem wykładowcą WSL czuwaliśmy, aby nic nie zakłóciło przebiegu zawodów.

Dziękujemy również firmie Maspex za ufundowanie soczków i materiałów dydaktycznych dla wszystkich uczestników.

Powiatowy Zespół Szkół w zmaganiach organizowanych przez WSL uczestniczy od samego początku, czyli od 2008r. Każdego roku mamy osiągnięcia i sukcesy na miarę półfinału, a także nasi uczniowie są finalistami olimpiady (żadna ze szkół w naszym regionie o podobnym profilu nie ma takich wyników).

Od kilku lat na rynku pracy obserwujemy wzrost zapotrzebowania na pracowników z sektora TSL. Rosnące zainteresowanie młodych ludzi Ogólnopolską Olimpiadą Logistyczną to dowód ich świadomości odnośnie zawodowych perspektyw jakie stwarza ta branża. To również wyraz prestiżu i znaczenia samego konkursu. Osoby z najlepszymi wynikami zmierzą się w wielkim finale, który zaplanowano na 12 marca. Jest o co walczyć – na najlepszych młodych logistyków czekają bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki, zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, atrakcyjne staże w przedsiębiorstwach będących liderami w branży oraz wartościowe nagrody rzeczowe.

 

– Dla wielu uczniów wygrana w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej to spełnienie marzeń, ale również przepustka do kariery w logistyce, transporcie i spedycji. Zwycięstwo w tak dużym wydarzeniu dodaje pewności siebie i otwiera wiele drzwi.

Justyna Pilch