Centrum Edukacji Lotniczej to najnowszy projekt lotniska w Krakowie i jedyny taki ośrodek szkoleniowy w Polsce. Tam uczniowie klasy logistycznej lędzińskiego PZS-u mogli wcielić się w rolę pilota samolotu, oraz pracownika kontroli naziemnej wspomagającego odlatujących na „ścieżce pasażera”.

Młodzi logistycy planowali podróże w najodleglejsze miejsca na świecie i samodzielnie sporządzali karty pokładowe. Odkrywali tajemnice bramek lotniskowych, przeprowadzali rewizję, nadawali bagaż i potwierdzali godziny wylotu.

Dowiedzieli się, dlaczego do samolotu nie zabiera się chomika, jak znaleźć tani bilet lotniczy i co zrobić, by rozpocząć pracę na krakowskim lotnisku.

Interaktywne Centrum Edukacji Lotniczej to połączenie nowoczesnego muzeum i sali wykładowej. Znajdziemy tam pas startowy, kabinę pilota, check-in.

Ogromną atrakcją okazał się humanoidalny robot o imieniu Sanbot, który przygotował dla lędzińskiej młodzieży popis niezwykłych umiejętności: opowiadał anegdoty, odpowiadał na pytania, śpiewał, tańczył i reagował na polecenia i komendy.

Niezwykłe spotkanie w CEL-u wskazało młodzieży, jak w przyszłości może wyglądać praca logistyka na lotnisku.