Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie wiążą się z ponad stuletnią tradycją i sięgają czasów, kiedy były jeszcze nazywane „Jarmarkami”.

Krakowskie Targi Świąteczne zostały wyróżnione w 2007 roku, kiedy to wydano we Włoszech książkę, w której znalazły się opisy najciekawszych Targów Świątecznych w Europie. Z kolei już w 2012 roku zagranicznym program CNN Travel mianował Kraków miastem najlepszym do spędzenia Świąt Bożego Narodzenia.

Nasi uczniowie z klasy 4Dl, 3C i 2D w Krakowie zaznajomili się z całym mnóstwem atrakcji przy okazji Bożonarodzeniowych Targów. Przy dźwiękach kolęd, zapachu choinki i całego mnóstwa kolorowych światełek  poczuli świąteczny klimat – właśnie tego oczekiwali od Świątecznego Jarmarku.

W w tym roku na Rynku Głównym było około osiemdziesięciu kramów, a wśród nich wielu wystawców z Polski i zagranicy.  Skosztowali kuchni niemieckiej, litewskiej, holenderskiej, ukraińskiej czy słowackiej. Wśród specjałów można było spotkać pieczone kasztany, staropolskie pierogi i oscypki. Również miłośnicy słodkości znaleźli coś dla siebie – prażone orzeszki w karmelu, gofry, pierniki i domowe ciasta.

Wśród wystawców nie zabrakło także rzemieślników i twórców szeroko pojętego „DIY”. Drewniane szopki, malowane bombki, ozdoby i stroiki świąteczne, wyroby ceramiczne czy drewniane zabawki.