Uczniowie lędzińskiego technikum informatycznego 4 lutego 2016 roku mieli wspaniałą możliwość odwiedzenia jednego z najbardziej niezwykłych miejsc na Śląsku.
Trzy lata temu w Katowicach – Szopienicach powstało jedyne w Polsce Muzeum Historii Komputerów i Informatyki.
Pomysłodawcy muzeum zgromadzili w nim unikatowe egzemplarze maszyn, pamiętające jeszcze lata 70-te np. polski komputer Odra 1305.
Uczniowie rozpoczęli swój pobyt w muzeum od wysłuchania ciekawego wykładu. Ponadto skorzystali z możliwości podniesienia laptopa z lat osiemdziesiątych, który ważył… 12,5 kg lub też wzięcia do rąk dysku twardego o średnicy… 30 centymetrów.
Po obejrzeniu ekspozycji komputerów i sprzętu komputerowego z lat 1973-1997, kulminacyjnym punktem programu zwiedzania była sala z czynnymi komputerami typu Amiga, Atari, Commodore, Imac. Na tych komputerach przyszli informatycy mogli do woli grać w gry z czasów świetności tego sprzętu. Dla chętnych dostępne były także automaty do gier z lat 80-tych, które także cieszyły się dużą popularnością wśród naszych uczniów.
Wizyta w muzeum była dla uczniów niezwykłym doświadczeniem, które na długo pozostanie w ich pamięci i które uzmysłowiło, jak szybko rozwija się technologia informacyjna, a tym samym, jakie wyzwania stoją przed nimi.
Szczegóły wizyty w muzeum można zobaczyć na zdjęciach! Zapraszamy do obejrzenia.

Leave a comment