Od 24 do 28 kwietnia 2017 roku uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach brali udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Programu „Dzień Przedsiębiorczości”.

Ogólnopolski Program „Dzień przedsiębiorczości” organizowany jest pod honorowym patronatem Prezydenta RP, zaś celem programu jest pomoc młodym ludziom w podjęciu trafnych decyzji dotyczących dalszej drogi zawodowej i edukacyjnej.

Jako jedyna szkoła w regionie, lędziński PZS uczestniczy w projekcie już od 12 lat, zajmując pod względem liczby uczniów uczestniczących w programie najwyższe miejsca w powiecie i czołowe w województwie.

Uzyskanie I miejsca w województwie śląskim w 2014 roku spowodowało, iż PZS w Lędzinach jako jedyna szkoła reprezentował województwo śląskie i znalazł się w gronie 16-tu najlepszych szkół (po jednej z każdego województwa) w Polsce nagrodzonych w Kancelarii Prezydenta RP.

Realizując ten program, uczniowie Technikum oraz Liceum Ogólnokształcącego mogą przez jeden dzień w różnych firmach i instytucjach przyglądać się pracy na różnych stanowiskach pod okiem konsultanta – pracownika danej firmy. Jest to wspaniała okazja, aby bliżej poznać pracę w zawodzie, którym uczniowie są zainteresowani, zadać pytania dotyczące tajników tego zawodu, wymaganych kompetencji oraz predyspozycji. Poprzez udział w programie młodzi ludzie mają możliwość zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie.

W ciągu ostatnich czterech lat nasi uczniowie odwiedzili blisko 500 firm i instytucji. Stałymi Partnerami, którzy od lat przygotowują ciekawy i atrakcyjny program dla uczniów, są: Oddział Kopalnia Węgla Kamiennego „ZIEMOWIT”, Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu oraz w Komenda Miejska Policji w Tychach.

Nie sposób wymienić wszystkich firm i instytucji, w których młodzież ma możliwość zdobywania zawodowego doświadczenia, dlatego wszystkim – kierownictwu oraz pracownikom – BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

 

Dołączone zdjęcia pochodzą m.in. ze strony Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu oraz Komendy Miejskiej Policji w Tychach.

 

 

 

Leave a comment