...

Praktyki zawodowe w Londynie słuchaczek policealnego Technikum Usług Kosmetycznych  lędzińskiego PZS-u dobiegły już końca, bo to, co dobre szybko się kończy.

A oto jak same uczestniczki oceniają swój pobyt w stolicy Wielkiej Brytanii.

„Wyjazd na praktyki zagraniczne niesie ze sobą korzyści w postaci: 

– podwyższenia kompetencji zawodowych;
– możliwości mieszkania za granicą;
– możliwości nauki/udoskonalenia znajomości języka obcego;
– możliwości rozwinięcia umiejętności osobistych, np. adaptacji w nowym środowisku;
– podniesienia swojej wartości na polskim rynku pracy;
– podniesienia swojej wartości na zagranicznym rynku pracy.”

Dorota Wożniak

 

„Patrząc na to teraz z perspektywy czasu na pewno warto walczyć o tego typu wyjazdy. Zapewne wszystkie opatrzone są dużą dawką stresu i przed wyjazdem i tuż po przyjeździe. Na pewno jest to bardzo duże doświadczenie, które niewątpliwie wpływa na podwyższenie swojego poziomu samooceny. Znalezienie się w sytuacjach, które niejednokrotnie wymagały szybkiego i racjonalnego myślenia, uświadamiały nam tylko, że umiemy i potrafimy sobie radzić z prawie każdym problemem. Bardzo duża dawka wiedzy o innym kraju, innej kulturze i panujących tam zasadach. Reasumując – to co ” nowe i inne” zawsze jest trudne, ale warto było. Bagaż doświadczenia przywieziony z Londynu jest nieoceniony :-)”

Joanna Długajczyk

 

„Na praktykach w Londynie bardzo mi się podobało. Zakochałam się w Londynie i bardzo chciałabym tam wrócić. Zacznę od salonu w którym wraz z koleżanką odbywałyśmy praktykę – jego właścicielka doceniła nas, uczyła, a na koniec chciała nas nawet zatrudnić. Mieszkałyśmy u bardzo wesołej i wyrozumiałej kobiety. W drodze do i z pracy zawsze miałyśmy wiele przygód, poznawałyśmy ciekawych ludzi. Starałyśmy się swój pobyt w Londynie wykorzystać maksymalnie. Będzie co wspominać. Jestem bardzo zadowolona, że pojechałam. Szkoda, że były to tylko dwa tygodnie.”

Katarzyna Madeja

 

 

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.