Praktyki zawodowe w Londynie słuchaczek policealnego Technikum Usług Kosmetycznych  lędzińskiego PZS-u dobiegły już końca, bo to, co dobre szybko się kończy.

A oto jak same uczestniczki oceniają swój pobyt w stolicy Wielkiej Brytanii.

„Wyjazd na praktyki zagraniczne niesie ze sobą korzyści w postaci: 

– podwyższenia kompetencji zawodowych;
– możliwości mieszkania za granicą;
– możliwości nauki/udoskonalenia znajomości języka obcego;
– możliwości rozwinięcia umiejętności osobistych, np. adaptacji w nowym środowisku;
– podniesienia swojej wartości na polskim rynku pracy;
– podniesienia swojej wartości na zagranicznym rynku pracy.”

Dorota Wożniak

 

„Patrząc na to teraz z perspektywy czasu na pewno warto walczyć o tego typu wyjazdy. Zapewne wszystkie opatrzone są dużą dawką stresu i przed wyjazdem i tuż po przyjeździe. Na pewno jest to bardzo duże doświadczenie, które niewątpliwie wpływa na podwyższenie swojego poziomu samooceny. Znalezienie się w sytuacjach, które niejednokrotnie wymagały szybkiego i racjonalnego myślenia, uświadamiały nam tylko, że umiemy i potrafimy sobie radzić z prawie każdym problemem. Bardzo duża dawka wiedzy o innym kraju, innej kulturze i panujących tam zasadach. Reasumując – to co ” nowe i inne” zawsze jest trudne, ale warto było. Bagaż doświadczenia przywieziony z Londynu jest nieoceniony :-)”

Joanna Długajczyk

 

„Na praktykach w Londynie bardzo mi się podobało. Zakochałam się w Londynie i bardzo chciałabym tam wrócić. Zacznę od salonu w którym wraz z koleżanką odbywałyśmy praktykę – jego właścicielka doceniła nas, uczyła, a na koniec chciała nas nawet zatrudnić. Mieszkałyśmy u bardzo wesołej i wyrozumiałej kobiety. W drodze do i z pracy zawsze miałyśmy wiele przygód, poznawałyśmy ciekawych ludzi. Starałyśmy się swój pobyt w Londynie wykorzystać maksymalnie. Będzie co wspominać. Jestem bardzo zadowolona, że pojechałam. Szkoda, że były to tylko dwa tygodnie.”

Katarzyna Madeja