...

5 października 2017 roku uczniowie z klasy technikum mechanicznego, urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz informatycznej Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach gościli na Międzynarodowych Targach Obrabiarek TOOLEX Expo Silesia 2017.

Targi Expo Silesia są w branży mechanicznej niezwykle istotną imprezą, na którą przybywają wszystkie wiodące firmy zajmujące się produkcją najnowszych, sterowanych numerycznie obrabiarek CNC, narzędzi skrawających, oraz przemysłowego oprogramowania CAD, CAM. Z tego względu wystawa jest najlepszą okazją dla uczniów kierunków technicznych do zapoznania się z najnowszymi technologiami w dziedzinie maszyn technologicznych pracujących we współczesnej branży mechanicznej – a co za tym idzie – daje szansę lepszego i bardziej świadomego przygotowania uczniów do podejmowania decyzji o swojej dalszej ścieżce zawodowej czy edukacyjnej. Program Targów pozwala młodzieży „uczyć się od najlepszych”.

Przedstawiciele poszczególnych firm chętnie udzielali uczniom wyczerpujących informacji i wyjaśnień dotyczących przeznaczenia, budowy oraz zasad obsługi wystawianych maszyn. Numerem jeden wśród przeróżnych maszyn – w relacjach uczniów – były wycinarki plazmowe, która zrobiły na nich największe wrażenie.

Leave a comment

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.