...

Młodzież klas mundurowych Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach, która nieustannie spełnia swoje marzenia i cały czas rozwija pasje i zainteresowania, wykonała kolejny krok naprzód.

Aby uczniowie mogli skorzystać z wielu cennych umiejętności, w lipcu 2015 roku szkoła wzięła udział w Projekcie „Ekspedycja Orląt”, organizowanym przez Stowarzyszenie Polska-Świat przy współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej. Głównym celem projektu było motywowanie uczniów klas mundurowych do osiągania jak najlepszych wyników w nauce, a równocześnie umożliwienie im wzięcia udziału w dodatkowym wyszkoleniu, przydatnym w przyszłej pracy w strukturach wojskowych.

Z całej Polski zostało wybranych 30 najlepszych uczniów, którzy wzięli udział w obozie szkoleniowym na terenie jednostki wojskowej – 18 Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego. W czasie trwania obozu uczniowie ukończyli szkolenie spadochronowe, po którym każdy wykonał po trzy skoki z 1200 metrów.

Warto podkreślić, że konkurencja była ogromna a z naszej szkoły zakwalifikowało się i ukończyło obóz aż troje uczniów: Anna Stolecka, Paweł Topolnicki i Robert Kufelin.

Szkoła postanowiła kontynuować tak wyjątkowe  i prestiżowe przedsięwzięcie, nawiązując współpracę z firmą KRAKSKY z Krakowa, która od wielu lat specjalizuję się w szkoleniach spadochronowych i ma mnóstwo sukcesów w tej dziedzinie.

We wrześniu zorganizowano szkolenie wewnętrzne dla uczniów lędzińskiego PZS-u. Pierwsza część odbyła się w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach, a druga na lotnisku Pobiednik Wielki pod Krakowem. Po kilku godzinach szkolenia teoretycznego i praktycznego uczniowie zostali przygotowani do wykonania swojego pierwszego w życiu skoku.

W czwartek, 1 października, wraz z opiekunem klas wojskowych –  Panią Joanną Poradzisz-Krupa –  grupa naszych uczniów skoczyła ze spadochronu i uzyskała „Certyfikat ukończenia kursu spadochronowego STATIC-LNE w Ośrodku Szkolenia Lotniczego SEVEN RIGHTS”.

To niesamowite wydarzenie, które budziło ogromne emocje, ale dzięki profesjonalnej kadrze instruktorskiej każdy uczestnik był doskonale przygotowany do skoku.

Skoki spadochronowe to kolejne bardzo udane przedsięwzięcie młodzieży Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach, a dla każdego uczestnika najwspanialsza rzecz, jakiej dokonał w swoim życiu.

Uczniowie, którzy wzięli udział w skokach  nie mogą się doczekać kolejnych i zachęcają chętnych, by dołączyli do ich ekipyJ.

 

Leave a comment

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.