8 marca 2018 roku uczniowie trzeciej klasy technikum logistycznego Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach w składzie: Krystian Gąsiorczyk, Tomasz Długosz, Adrian Ficek, Oliwia Nowak, Mateusz Maiczek i Wojciech Kozieł wzięli udział w ósmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Logistycznej zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

W przeciągu 60 minut przyszli logistycy rozwiązywali test obejmujący treści nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych o profilu: technik logistyk, technik spedytor.

Nasi logistycy znaleźli się w grupie ponad 350 najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z 71 szkół z całej Polski, którzy głowili się nad pytaniami dotyczącymi frontów przeładunkowych, prawidłowego oznakowania materiałów niebezpiecznych, systemów transportowych i logistyki zwrotnej oraz rozwiązywali zadania, w których wykazywali się znajomością wyliczania podatku dochodowego, naliczania podatku Vat oraz ustalania przepustowości powierzchni magazynowej i podatności transportowej .

Najlepszym w gronie naszych reprezentantów okazał się Krystian Gąsiorczyk, który pokonał 300 uczestników. Na drugim miejscu uplasował się Adrian Ficek, a na trzecim Mateusz Maiczek.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych ogólnopolskich konkursach.

Justyna Pilch