...

W ramach współpracy i partnerstwa z ArcelorMittal oraz udziału szkoły w VIII edycji Programu Edukacyjnego „ZainSTALuj się” 11 lutego 2016r. wybrani uczniowie trzeciej i czwartej klasy technikum mechanicznego Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach wzięli udział w warsztatach technologicznych z wykorzystaniem hełmu Oculus. Dzięki wspaniałemu wynalazkowi możliwa była wizualizacja Wielkiego Pieca 3D.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia młodym mechanikom w formie prezentacji multimedialnej procesu technologicznego Zakładu Wielkie Piece w Dąbrowie Górniczej, procesu technologicznego oddziału surowcowego oraz procesu wielkopiecowego. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat działania pieca, technologii i użytych systemów. Warsztaty były prowadzone przez Pana Gabriela Gilis – kierownika Wsparcia i Rozwoju Zakładu Wielkie Piece w Dąbrowie Górniczej, osoby bezpośrednio związanej z tymi zagadnieniami.

Po zajęciach teoretycznych uczniowie podzieleni na grupy, dostali do wykonania zadanie dotyczące problematyki procesu wielkopiecowego i budowy pieca. Zadanie wymagało od młodych mechaników kreatywności i pomysłowości. Po „burzy mózgów” najlepsza ekipa „specjalistów” została hojnie nagrodzona.

Największą atrakcją warsztatów była możliwość skorzystania z urządzenia Oculus. Uczniowie po założeniu specjalistycznych okularów udawali się na wirtualny spacer po hali lejniczej dąbrowskiego wielkiego pieca. Dzięki zaawansowanej technologii przyszli mechanicy mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć Wielki Piec od wewnątrz oraz być w miejscu, które odwiedzają tylko nieliczni. Wrażenia po takiej wycieczce są niesamowite i na pewno na długo pozostaną w pamięci uczestników.

Warsztaty technologiczne realizowane w ramach udziału szkoły w Programie Edukacyjnym „ZainSTALuj się” były kolejną szansą na bliższe poznanie jednego z najważniejszych i największych pracodawców w regionie, a także wskazówką dla młodych ludzi przy wyborze przyszłej pracy zawodowej.

Leave a comment

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.