9 stycznia 2019 roku w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbył się okręgowy etap III edycji Olimpiady Statystycznej, zorganizowanej przez Główny Urząd Statystyczny i Polskie Towarzystwo Statystyczne.

W etapie okręgowym PZS Lędziny godnie reprezentowała Daria Kapecka uczennica II klasy technikum ekonomicznego, która zakwalifikowała się do tego etapu w zawodach szkolnych.

Na tym poziomie olimpiady organizatorzy przygotowali bardzo wymagające dwa testy, jeden teoretyczny,  drugi z zadaniami.

Zmagania w etapie okręgowym połączone były z wykładem „Statystyka – to się opłaca” dra Michała Trzęsioka, który jest wykładowcą Uniwersytetu Ekonomicznego.

Należy dodać, że celem Olimpiady Statystycznej jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych, z wykorzystaniem narzędzi informatycznych oraz stymulowanie aktywności w zakresie kompetencji interpersonalnych młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Beata Skrzypczyk