28 stycznia 2019 roku rozpoczęliśmy w naszej szkole realizację projektu edukacyjnego pn. „Młodzi i kompetentni”. Inicjatywa ta jest realizowana przez Fundację Edukacji Przedsiębiorczej w Chorzowie oraz Górnośląską Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie.
Celem projektu jest rozwijanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego kompetencji w zakresie przedsiębiorczości, samozatrudnienia oraz pozostałych kompetencji kluczowych i umiejętności praktycznych tj. kreatywności, uczenia się, budowania relacji społecznych, planowania i organizacji.
Na projekt składają się warsztaty i Regionalny Konkurs Projektów Przedsiębiorczych.
Tematyka warsztatów jest następująca:
- Planowanie działalności gospodarczej – pomysł, działania, produkty i usługi, grupa docelowa, analiza finansowa: przychody i koszty, promocja;
- Start’upy i ich znaczenie w gospodarce.
- Pozyskiwanie funduszy na działalność gospodarczą i społeczną oraz korzystanie z dostępnych metod wsparcia (finansowego i niefinansowego) młodego człowieka.
Pierwszy wykład, w którym uczestniczyli uczniowie pierwszych klas ekonomicznej i logistycznej poprowadził koordynator projektu pan Arkadiusz Wawreczko. Wykład był wprowadzeniem do praktycznych warsztatów, podczas których nasi uczniowie będą przedstawiać swoje pomysły na rozpoczęcie działalności gospodarczej w ramach „start’upu”.
Już wkrótce będziemy informować o innowacyjnych pomysłach biznesowych uczniów PZS Lędziny.
Pingback: cpsmath
Pingback: cdielektrik