W dniu 24.04.2018 uczniowie pierwszej i drugiej klasy Technikum Logistycznego mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w Targach Logistycznych w Silesia Expo Sosnowiec. W jednym miejscu odbywały się: Targi Transportu i Spedycji TRANSPORTEX, Salon Logistyki i Magazynowania LOGISTEX, Targi Transportu Publicznego Silesia KOMUNIKACJA, Targi Transportu Turystycznego SilesiaCOACHEXPO oraz Salon Moto Serwis Expo.

Firmy, które miały tam swoich przedstawicieli są znane na całym świecie i doskonale radzą sobie na rynku TSL. (Transport, Spedycja, Logistyka).

Targi  to wydarzenie poświęcone szeroko pojętej logistyce utrzymane w formule B2B (Biznes dla Biznesu) dają możliwość spotkania się w jednym miejscu właścicieli firm transportowych, przewoźników, spedytorów oraz menedżerów transportu drogowego z firm logistycznych, produkcyjnych i dystrybucyjnych.

I tam właśnie uczniowie lędzińskiego PZS-u mieli możliwość zapoznania się z nowinkami świata logistyki, transportu i magazynowania. Uczniowie klasy drugiej wzięli udział w indywidualnych wykładach na temat pracy logistyka i spedytora. Pomagali też tłumaczyć rozmowę z anglojęzycznym kontrahentem.

Następnie wzięli udział w prelekcji (do wyboru) na temat aktualnych przepisów prawnych regulujących czas pracy kierowców, transportu niskoemisyjnego oraz szans i wyzwań rynku TSL

Każdy uczestnik Targów Logistycznych wyszedł z wieloma publikacjami logistycznymi, gadżetami firm promujących rynek TSL, ale przede wszystkim –  co najważniejsze – z ogromnym bagażem nowych informacji, nowym zapałem do pozyskiwania wiedzy z zakresu wybranego kierunku nauczania. Chętnie zwiedzą targi w przyszłym roku, by być w centrum nowości logistycznych. Pozyskano również kontakty z firmami logistycznymi, które chętnie przeprowadzą warsztaty dla naszych uczniów (już w maju) i doposażą pracownię w nowe środki.

Justyna Pilch